MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

O osobach starszych pamiętamy głównie przy okazji Dnia Babci i Dziadka. Ale seniorzy mają swoje święto także jesienią, a dokładnie 1 października. Przypada wtedy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To święto, które jest okazją do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenia i pogodę ducha, którymi na co dzień się z nami dzielą.

Przedszkolaki ze Skibniewa, po raz kolejny, zaprosiły tego dnia na zajęcia panią Lucynę Jaworucką i panią Krystynę Mieteń, emerytowane nauczycielki. Opowiedziała im One o sobie i przeczytały wybrane fragmenty książek. Zainaugurowały tym samym program codziennego głośnego czytania dzieciomw ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dzieci z uwagą słuchały gości, a na koniec serdecznie podziękowały.

Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom seniorzy, mimo upływu czasu, pozostaną ważni w życiu młodych ludzi.

E. Derlicka